Ne garip, önceleri insan olan yerleri bu

Bozcaada Kampı - Çanakkale

Kendinizi çok değişik hissedeceğiniz , kalbinizin mutlulukla çarpacağı bir yer!

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Her kamp rotasında olduğu üzere rotalarımızı doğru zamanda doğru yere yolculuklar şeklinde planlamalıyız. Bunun için ben şöyle bir yöntem izliyorum. Yaz rotalarını ve kış rotalarını ayırıyorum. Yaz rotalarının da kendi içinde mevsimi var eğer Bozcaadaya temmuz ayında giderseniz 1 Milyar insan içinde çıldırırsınız.

Ben mayıs ayı içerisinde burada kampımı tamamlamış oluyorum. Fotoğraftan da anlayacağınız üzere tek başıma kamp şerefine nail olabildim. Bu yaz kampımda çok eğlenceli ve sürprizsiz geçti.

Bozcaada İstanbul'a yakın gibi dursa da yol yorucu. Şarköy'e kadar sıkıntısız yolculuk akıp gidiyor ancak feribotlar kısmı başladığında insan yoruluyor. İki ayrı Feribot yapmanız gerek Çanakkale için ayrı Bozcaadaya geçmek için ayrı işte tam bu sırada insana bıkkınlık geliyor ama Bozcaada da olmaya değer. Her ne kadar buraya kamp için gelseniz de adanın kendi içine sizi çekmesi çok olası çünkü eski rum evleri, adanın aurası, sokaklar, çiçekler bu uyaranlar insanın başını döndürüyor. Ben burayı ayrı sevdiğimden burada bir otelde kalıyorum ve sadece bir günümü kamp yapmaya ayırıyorum. Toplamda üç günde adayı terk ediyorum. Ziyaretin kısası makbül olandır.

Gelelim rota bilgisine. Ada'da kamp yapabileceğiniz 100 lerce yer var ve hepsi birbirinden harika. Ben Tuzburnu'nu tercih ettim. Sessiz sakin kimsecikler yok.

Tesis yok

Wc yok

Yabani hayvan yok

Su yok

Hazırlığınız tam olmalı !

Mesaj için