Bu uzun gölgeyi boyun mu sandın__(A.jpg
Sonbahar güzelliği için son kamp günleri

İnönü Yaylası Kamp Alanı

Burası cennet gibi bir yer olabilirdi !

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Bazı yerler vardır hem yazı hem kışı inanılmaz güzellikte kamp bölgesidir. İşte bu nokta tam da böyle bir yer. Gözün alabildiğine yeşil bir alan etrafı çam ve köknar ağaçları ile çevrili. Bu alanı tepeden ilk gördüğümde kalbim hızlanmıştı hatırlıyorum. Ancak yaklaştıkça yer, yer burada çöp olduğunu farkettim.

Küçük bir mıntıka temizliğinden sonra kendime ağaç altı harika bir yer buldum. Bölgeye ulaşmak için yaklaşık yarım saat orman yolundan ilerlemeniz gerekiyor. Yol bazen çok uygun koşullar sunarken bazen toprak yer, yer çöküyor. Bu sebeple gideceğiniz mevsime göre bir araba ile gitmelisiniz. Bu arada bu yaylanın yakınında 3 -5 tane daha yayla var. Ben henüz onlara gidemedim ama bu kış planlarım arasında bu rotalar var.

Tesis yok. Gürül, gürül akan bir çeşmesi var. Yakacak için odun çok fazla var. Gece hava sıcaklığı oldukça düşüyor bu durum göz önüne alınmalı.

Bu yaylaya 3 kez gittim ve her gidişimde aynı şey oldu. Geceleri silah sesinden uyumak çok zor. Buranın halkı burayı poligon bellemiş ve buraya gelip şuursuzca ateş ediyorlar ve tuhaftır ki mermileri hiç bitmiyor. Ben burayı hiç sessiz yakalayamadım ama olur da sessiz yakalarsanız buranın bir yayla olduğunu unutmayın. Gece vahşi hayvan popülasyonu oldukça fazla olacaktır.

Mesaj için

Güneşin son demleri _) artık kış kampına