“Kamplar vardır bir de beylik gibi kampl
Kamplarda iki şeyi çok fazla seviyorum.

Saroz Uzunkum Yaz Kampı

Eğer hem kamp yapalım hem de denize girelim diyorsanız... Tam yerine bakıyorsunuz!

  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

Kamp yapmak benim için bir motivasyon şekli fakat yazın sıcakta kamp yapmayı sevmiyorum. Nispeten yaylalar yazın akşamları serin oluyor ama maalesef oraları da yerli halk poligona çevirdiğinden asla keyifli olmuyor. Bir diğer sebebi de yazın tabiat uyanıyor yılan çiyan,ayı herşey uyanık :) sabahları uyanınca çadır fevkalade sıcak oluyor.

Tüm bu sebeplerden ötürü ben de yaz gelince sahil kampları yapıyorum. Bu kampları da kapalı havalara denk getirmeye çalışıyorum. Bu yaz yine böyle bir havaya bir Saroz kampı ayarladım.

Metoroloji'nin çok yağmurlu olacak uyarılarına aldırmadan gittik ve şansımıza da gerçekten çok yağmur beklenirken ara ara atıp geçti. Yine de hazırlığımız tamdı yanımızda büyük bir Gazebo götürmüştük hem bizi yağmurdan korusun hem de gölge yapsın diye, görevini de eksiksiz yaptı:) Bütün gün gölgede keyif yaptık, soğuk biralarımızı içtik akşamına da balık tutup güzel bir çilingir sofrası ile taçlandırdık. Vakit biraz daha ilerleyince her ihtimale karşı Gazeboyu sağlamlaştırma planları doğrultusunda kum zemine iyi sabitleyemediğimiz Gazebomuzu iki yanından çadırlara bağlayarak diğer iki yanından da ağır malzemelere bağlayarak önlemimizi aldık ve kamp ateşimizi yaktık. Gece yarısına doğru tam yerine ve mevsimine uygun Woodford Bourbon viskimizi yudumlarken bir tatlı rüzgar çıktı hava kapandı. Bir süre sonra ki bu süre 3 dakika kadardı öyle sert bir yağmur başladı ve rüzgar eşlik etti ki gazebo havalandı :) Bir an kendimi bir geminin güvertesindeyim de yelken direği kırıldı gibi hissettim. Derken Gazeboyu tutmamıza rağmen ara direklerden biri kırılıp benim çadırımı deldi :) mecburen Gazeboyu o yağmur, fırtınada söktük, sökerken sırılsıklam olduk. Ayrıca geceyi arabada geçirmek zorunda kaldım çünkü emektar çadırım artık tamir olamayacak kadar yırtıldı.

Şimdi gelelim bu konuyu neden anlattığıma. Birincisi çadırınıza bir şeyler sabitlerken iki kere düşünün. İkincisi satın aldığımız kamp ekipmanlarının hepsinin üzerinde neye ne kadar dayanabileceği yazıyor.

Mesela Gazebonun üzerinde rüzgarlı havalarda kurmayın yazıyordu :) Herşeye rağmen hayatımda yaptığım en güzel kamplardan biriydi. Sorun çıkmazsa macera olmaz:) Şimdi gelelim rota bilgisine: Uzun kum plajı İtalyan koyunun hemen yan koyudur. İtalyan koyunda 1milyar insan varken burada çok az insan olur. Fotoğraftan da anlayacağınız üzere akşam 7 den sonra yalnız kalabilirsiniz. Tesis var fakat sadece su ve içecek ihtiyacınız karşılar. WC var Denizi anlatmaya gerek yok Saroz cam gibi. Çok cüzi bir ücreti var 9 TL gibi. Son olarak Saroz'da her zaman yağmur yağma ihtimali var !

Mesaj için

Dün sabah saat 6 da arabanın lastiği kim